Wpisy utworzone: czerwiec, 2015

Czym jest Biblia?

Opublikowany 28-06-2015

Czym jest Biblia?

Zastanawialiście się dłużej czym jest Biblia? Księga wydrukowana do tej pory w największej ilości sztuk licząc jej przekłady i skalę czasu.

W historii wielu ludzi umarło za samo jej posiadanie. Jeszcze więcej ludzi zabito za wiarę w zapisane w niej słowa.

Biblia jest zbiorem ksiąg od najstarszej Tory, czyli pięcioksięgu Mojżeszowego do najnowszych listów Nowego Testamentu oraz Księgi Objawienia Jana (Apokalipsy).

Wyznania chrześcijańskie mają różny stosunek do tej księgi. Katolicy czytają ją rzadko, bardzo słabo ją znają. Nawet księża katoliccy nie studiują wnikliwie Biblii na seminariach teologicznych, gdzie przedkłada się pisma wydane przez Watykan. Protestanci uważają, że ich kanon biblijny (zbiór ksiąg w Biblii protestanckiej, który jest uboższy o kilka ksiąg tzw. deuterokanonicznych, zawartych w Biblii zatwierdzonej przez Watykan) jest doskonały, co więcej uważają, że Biblia w całości (w ich kanonie) jest doskonała i nie można nic dodać ani nic ująć.

Co ja o tym uważam?

czytaj więcej

Witam na blogu.

Opublikowany 21-06-2015

Witryna składa się z dwóch części – obszerniejszych artykułów tematycznych oraz bloga.

Na blogu pojawiać się będą krótsze informacje, bieżące komentarze związane z rozwojem sytuacji na świecie, uzupełniające rozważania, odniesienia do materiałów na innych witrynach czy portalach itd.
Witryna dopiero powstała więc nie zawiera jeszcze dużej ilości materiałów. Mam jednak bardzo dużo do przekazania, więc zasoby witryny będą rosły.

czytaj więcej